3 illik ləğv əvəzinə 1 il

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    Ohne idealien
    İştirakçı

Mən sizə əvvəllər demişəm. Həyat yoldaşımla 6 il Almaniyada yaşadıqdan sonra evi tərk etdim. Evdən çıxmamışdan 12 gün əvvəl yoldaşımla sessiyanı uzatdım, məndən istədikləri hər şey olsa da, mənə 3 il rezidensiya verdilər. Evdən çıxdım, arvadım əcnəbilər idarəsinə məktub yazdı, yazıb ki, Almaniyaya ailə qurmuşam... Nə isə, yaşayış vəsiqəmi vermirdilər, araşdırma aparırdılar. Mənə verilən fiktionsbescheinugun müddətinin bitməsinə 10 gün qalmış vəkilin yanına getdim, vəkil 1.500 avroya baxacağını dedi. Son günə qədər cəsarətlə gözləməyə başladım. Son 2 gündə mənə möhlət verdilər və yenidən şəkil çəkdirməyimi istədilər. Dərhal başa düşdüm ki, 3 illik sessiya ləğv edilib, indi yeni həyat yoldaşından müstəqil sessiya verəcəklər. Belə oldu.1 illik müstəqil seans aldım.
    Sualım budur ki, bu 1 ilin sonunda daha 1 il uzadılacaq? Mən onu qeyri-müəyyən müddətə nə vaxt əldə edəcəm? Yoxsa Almaniya vətəndaşlığını ala bilərəm?

Monte Cristo qrafı
    İştirakçı

1 il saxladın qardaş inşallah bir gün sənin kimi azad olacam. Elə gün yoxdur ki, mənə hədə-qorxu gəlməsin, təhqir olunmasın.

nəsibi
    İştirakçı

Düşünürəm ki, zəhlətökən bir zabitlə qarşılaşmısınız, ona görə də. Yoxsa öz gülünc hərəkətləri nəticəsində sənin layiq olduğun şeyi əlindən alıb başqa bir şeylə əvəz edirlər. Qəribə...

2 cavab göstərilir - 1-dən 2-ə qədər (cəmi 2)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.