Almaniyada qanuna dair qanun bildiyi halda kömək edir

> Forumlar > Almaniyada Biznes və İş Həyatı > Almaniyada qanuna dair qanun bildiyi halda kömək edir

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    nescaffe
    İştirakçı

Salam dostlar, əziz dostlar, Almaniyaya gəldiyimdən beş il keçdi, iki ildir işləyirəm, ana dilim kimi alman dilində deyiləm 2 ay əvvəl işdə böyük bir qəzaya düşdüm, işimdə böyük bir qəza başladım, ayaq üstə bir ton məhsul düşdü, mərmər fabrikində işləyirdim ətim əzilir, 6 həftədir xəstə kağız aldım, yenidən bir nərdivanla zımbalı sürürəm. Ailə həkimimin bir həftəlik məzuniyyətdə olduğunu, müvəqqəti olaraq başqa bir doktora baxdığını yazmaqda çətinlik çəkirəm 30 günlük hesabat mənə yazdı 30.10.2017 bis 30.11.2017 Aldığım hesabatlar var, biri iş yerinə verdim, biri iş yerinə verdim, digəri iş yerinə getdi ki, bir gün krank kağızı yanıma gəldi, sonra yanıma getdi Səhvimiz olduğu üçün hesabatı yenidən göndərdilər, səhər yenidən iş yerinə zəng etdim dedim, yenidən iş yerinə getdim, iş yerinə getdim, iş yerindən reportajlar verdim, bu hesabatı qəbul etmirəm, bir ay səni necə əyləcəyimi bilmirəm, buradakı qanunları bilmirəm, mənə verdikləri fristlose 20.11.2017 mənim normal vaxtım və treylerim 28.2.2018 hər ay 27 ən gec yatıb yatmadı maaşım var 28 qanunları anlayan mənə çıxış verdilər, xahiş edirəm kömək edə bilərsən.

rustem34
    İştirakçı

Salam dostum,

Dr hesabatlarını göndərmədiyi təqdirdə günahkar olduğunu düşünürəm. Bu vəziyyətdə, iş yerinizi Dr. Nəticə əldə etməsəniz, Arbeitstamt-a sənədlər və səhviniz barədə Dr-dən bir yazı alın. Belə bir vəziyyət də var. Ailə həkimlərindən alınan əsassız krankları eşidirəm. Çox krank mili çapınız varsa, probleminiz ola bilər.

KaLpSiz
    İştirakçı

Salam qardaş, əvvəlcə tez sağalın. Birincisi, heç bir iş yerinin xəstələndiyinə və ya hesabat verdiyinə görə səni işdən çıxarmaq hüququna malik olmamasıdır. Keçmişdə xəstə idi və hesabatını aldıqda onu çıxartdılar, sonra vəkillə birlikdə məhkəməyə getdik və qazandıq, sonra çox pul qazanmadıq. Ancaq vəziyyətiniz çox fərqlidir, bir iş qəzası keçirmisiniz, işəgötürən Almaniyadakı işçilərinə yüksək miqdarda təzminat ödəyir ki, bu da iş qəzalarında qalıcı zərərdən məşğulluq təmin edir. Çünki şirkətin qorxusu buna görədir, fikrimcə səndən qurtulmağa çalışırlar. Yaxşı bir vəkil tapıb məhkəməyə müraciət et vəkildə iş qəzası keçirdiyim üçün həkim ayağımda qalıcı ziyan olduğunu bildirdi və şirkət mənə xəbər verildiyi zaman məndən xilas olmaq üçün yazdı və iş qəzası keçirtdim. Bitməyibsə bacardığınız qədər almağa davam edin, fərqi yoxdur, 1 ay və 2 ay sonra şirkət bunları ödəməli olacaq.

2 cavab göstərilir - 1-dən 2-ə qədər (cəmi 2)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.