Almanyadan Türkiyəyə avtomobil aparmaq?

> Forumlar > Cafe almancax > Almanyadan Türkiyəyə avtomobil aparmaq?

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    tugce_doerjer
    İştirakçı

salam,

Mən Türkiyəyə maşın götürüb orada qoyub getmək istəyirəm ki, qardaşım sürsün. Hansı yolu izləməliyəm? Belə bir şey olarmı?Mənim məlumatım yoxdur. Savadlı dostlar kömək etsə şad olaram. :)

akvarel
    İştirakçı

salam,

Mən Türkiyəyə maşın götürüb orada qoyub getmək istəyirəm ki, qardaşım sürsün. Hansı yolu izləməliyəm? Belə bir şey olarmı?Mənim məlumatım yoxdur. Savadlı dostlar kömək etsə şad olaram. :)

Bu sualı verərkən rahatlığını görəndə kaş ki sizin kimi qəlblərin saraylarına layiq olsaydım.
    Türkiyəyə maşın götürüb orda qoyub getmək sizə çox pula başa gələ biləcək bir şeydir.Bu fikirdən əl çəkin.

Deyək ki, 2015-ci il model bir avtomobil alacaqsınız (çünki 3 yaşdan yuxarı olmamalıdır), 3 il əvvəl avtomobilin qiyməti 30 min Avrodur.
    Bu avtomobilin 2018-ci ildəki dəyəri; 30.000 x 68% ?? => 20400 Avro.
    Göndərmə və sığorta nümunəsi? 500 Avronu rədd edir.
    Vergi tutulacaq məbləğ; 20900 avro.
    Cəmi bütün vergilər; 20900 x 88,80% ?? => təxminən 19.000 Avro. (88,80 ilə 1600CC arasında% 2000 mühərrik həcmi)

Bu maşına 15 min Avro versəydiniz və alsaydınız, ümumilikdə sizə 34.000 Avroya başa gələcəkdi.
    Buna dəyərmi?

Əlbətdə ki, buna dəyər deyil .. bunun mənası yoxdur. Ürəkdən vaz keçin və barışından geri çəkilin deyir.

tugce_doerjer
    İştirakçı

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Yaxşı, bircə dəfə maşın götürüldüyünü eşitdim, ona görə soruşdum. Yoxsa mən də bilirəm ki, bu sizə normal pula başa gələcək. :D Mən də həmin məntiqlə həmin pula maşını oradan ala bilərəm :)

akvarel
    İştirakçı

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Yaxşı, bircə dəfə maşın götürüldüyünü eşitdim, ona görə soruşdum. Yoxsa mən də bilirəm ki, bu sizə normal pula başa gələcək. :D Mən də həmin məntiqlə həmin pula maşını oradan ala bilərəm :)

Bu məntiqlə belə xoşbəxt bir həyat sürməyinizə təəccüblənmirəm. Qısqanc idim.

3 cavab göstərilir - 1-dən 3-ə qədər (cəmi 3)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.