boşandım.

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    Ohne idealien
    İştirakçı

Salam dostlar. Mən keçmişdə forumu kifayət qədər məşğul saxlamışam. Həyat yoldaşım Almaniya vətəndaşıdır, mən isə türkəm. 5 il 9 ay eyni dam altında yaşadıqdan sonra evdən çıxdım. 1 il başqa yerdə yaşadım və Türkiyədə boşandım. Sonra boşanma haqqında şəhadətnamənin alman dilinə təsdiq edilmiş tərcüməsi ilə Almaniyada boşanmanı təqdim etdim. İndi mən rəsmi olaraq boşanmışam. Arvadımdan ayrılanda arvadım xaricilər idarəsinə məktub göndərdi ki, Almaniyada yaşamaq istəmirəm, Türkiyəyə göndərilməyimi istəyir, Almaniya üçün onunla evlənirəm, çox yazır. zabitimə yalan danışdı. Mən o vaxt yenicə yaşayış vəsiqəsi üçün müraciət etmişdim, o məktubu ciddiyə almadılar və mənə yaşayış vəsiqəsi verdilər. 6 aylıq Fiktionabescheinigung ilə məni 6 ayın son gününə qədər gözləməyə məcbur etdilər və mənə yeni görüş təyin etdilər. Bu dəfə son tarix həyat yoldaşından asılı olmayaraq 1 illik yaşayış icazəsi ilə yenidən antragen oldu. Həmin 1 illik seansı aldım və 1 ilin sonunda yenidən zəng edib 2 illik seans verdilər. Gələn ay yaşayış vəsiqəsi almaq üçün son tarixim var. İndi əsl sualım budur ki, mənə veriləcək bu yaşayış kartı ilə Türkiyəyə bir həftə getdikdən sonra problemsiz yenidən Almaniyaya daxil ola bilərəmmi? Xaricilər idarəsinin mənimlə çox problemi var idi, ona görə ağlıma pis şeylər gəlir. Mənim yeni yaşayış kartımda heç bir məhdudlaşdırıcı element yoxdur, elə deyilmi? Məsələn, bu adam Türkiyəyə getsə, bir daha qayıtmayacaq? Belə bir şey ola bilərmi?

KaLpSiz
    İştirakçı

salam boşanmısınız hələdə beyninizi yoran suallarınızdan qurtula bilmirik. :) Sualınıza cavab verməyə belə ehtiyac duymuram.Ümid edirəm ki, cavabı başa düşəcəksiniz.Qabaqcadan salamat səyahət edin. :)

1 cavab göstərilir (cəmi 1)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.