Xaricdən kənar dil kursu demək olar ki, Alman?

> Forumlar > Aktiv öyrənmə və Alman sözcüyünü xatırlama metodları > Xaricdən kənar dil kursu demək olar ki, Alman?

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    HeadShoTeR
    İştirakçı

Salam!

Bu foruma hələ yeniyim. Amma çox yaxşı bir forum olduğunu düşünürəm. Xaricdən dil kursları almadan İnternet, kitablar və s. Almanlardan yerləri öyrənə bilərsinizmi? Anlayın və kifayət qədər danışın? Merak edirəm. Əvvəlcədən təşəkkür edirik!  :)

sekada
    İştirakçı

Siz sıfırdan başlasanız, mən sizə bir rəhbər olduğunuzu söyləmək lazımdır.

mavili_mavis
    İştirakçı

Sıfırdan başladım, heç bir kömək almadım, sadəcə haradan başlamaq vacibdir və qətiyyətli olsanız, bunu edirəm desəniz mümkün olmayacaq bir şey yoxdur.

esma 64
    İştirakçı

Mən özüm Türkiyəni sınamaq üçün özümdən gəldim, Türkiyəni özüm sınamışam, keçmişdə bir müddət tanıdığım bir şey tanıyırdım, amma indi sifətlərin zərflərinin olduğu qədər geriyə bilmirəm, tək sözlər subjektl etmək olmuyo xahiş edirəm mənə kömək edinmusunuz

çintonik
    İştirakçı

Alman dili, İnternet haqqında ən çox materialları tapa biləcək dillərdən biridir. Alman dili öyrənmək üçün həqiqətən çox resurs var.
    Xarici dil öyrənərkən hansı üsullara əməl edə biləcəyini soruşsanız:
    1-Qrammatikanı öyrənin
    2 - Sözü öyrənin
    3 - Bəzi istəklər şəklində öyrənilir
    4-Praktiki

Bunu etməklə düz yola çıxmadan bir xarici dili öyrənə bilərsiniz.

zuzuma
    İştirakçı

Mən də sizinlə eyni vəziyyətdəyəm.Heç bir kurs keçmədən uğur qazana biləcəyimi düşünürəm.Əlifba,rəqəmlər,günlər,asan fellərlə başladım və çox irəlilədim yuppie :) Amma çox faydalı oldum İngilis dilini bilmək.Öyrənərkən eyni üsullardan istifadə edirəm.

japonumm
    İştirakçı

öyrənə bilərsiniz, amma bu prestijdən sonra işləməyəcək ..

samet_kys
    İştirakçı

Dostlar, mənə bənzər alman dilində sıfırdan başlayacaq dostlar üçün ən yaxşı qrammatika kitabı, oxu kitabları, CD-lər barədə məlumat verə bilərsinizmi? :)

yejades
    İştirakçı

İndi internetdə o qədər çox resurs var ki, fil kurslarının çoxları üçün lazım olduğunu düşünmürəm. Təbii ki, bəzi insanların bələdçilərə ehtiyacı var. Bu vəziyyət insandan insana bir qədər dəyişir. Bundan əlavə, dil kursları praktiki baxımdan çox şey əlavə edə bilməz, çünki bunu yaratmaq fərdin özüdür. Ancaq qətiyyətli və həvəsli bir insansınızsa, niyə özünüz bunu etməyəsiniz? Həmçinin, əvvəllər başqa dil öyrənənlər ikinci dili öyrənərkən nə etməli olduqlarını daha yaxşı bilirlər. Təbii ki, bu qərb dilləri üçün keçərlidir. Çin və Rus kimi dillər çox fərqli mövqedədir. Əsas odur ki, mövcud imkanlardan düzgün istifadə edək. İngilis dilini orta məktəbdə hazırlıq sinfində almışam. Bundan başqa heç bir kursa getməmişəm. Çünki bu mənim üçün pul itkisi idi. Onlar artıq qrammatika baxımından yaxşı təhsil vermişdilər. Qalanı mənim ixtiyarımda idi, çünki onlara pul ödəsəm yenə də mənə eyni şeyi göstərəcəklər. Qrammatikanı özüm təmizləmişəm. Skype-da danışmağa çalışdım. Söhbət etdim və işlədi. Üstəlik, eyni zamanda əyləndim. Düzünü desəm, başqa dil öyrənərkən kursa getməyə ehtiyac hiss etmirəm. İnternetdə çox yaxşı qrammatikanı izah edən saytlar var. Bunları araşdırıb özüm öyrənməyə çalışıram. Danışmaq haqqında dediyim kimi, kömək etmək üçün çoxlu doğma danışanlar var. Mikrofon alın və məşq edin. Siz ona türkcə öyrədin, o da öz dilini öyrədəcək...

Təşəkkürlər

saalesk
    İştirakçı

Mən yalnız Almaniyaya başladım. Fononun Alman 2 dəsti kitabı oldum. Mən öz Şaanımda hərbi xidmətə girmiş bir kitabı öyrənirəm, bir qədər unutdum. İndi təkrar atdım. Tövsiyələrinizi gözləyən dostlar

9 cavab göstərilir - 1-dən 9-ə qədər (cəmi 9)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.