Alman məktubları

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    nazire
    İştirakçı

Bir müştərinin bankına New York Times-da dərc olunan məktubu

Hörmətli Bank rəsmisi,
    Bankınızda hesabı olan 86 yaşlı müştəriyəm.
    Keçən gün mən santexnikimə 100 dollarlıq çek yazdım.
    Bu çek bir şəkildə bankınıza 3 nanosaniyada ötürülməlidir ki, bankınızda istifadə etdiyim pul məbləği nağdlaşdırmadan hesabımdan götürülsün.
    Təbii ki, o vaxt hesabımda pul olmadığından faiz və cərimələr 30 dollar tutulurdu. Bununla birlikdə, fondumda 1.000.000 dollar var idi.
    Bu vəziyyətdən şikayət etmək istəyəndə bank telefonunuzda şəxssiz, kobud, lentə alınmış və simasız bir xanımın səsi ilə təxminən yarım saat mübarizə apardım.
    Hərdən bir musiqi dinlədim və 28 dəfə fərqli düymələrə basmalı oldum. Ancaq heç kimə çata bilmədim.
    Bildiyiniz kimi, hər ay minlərlə dollarlıq borclarım, ipoteka ayırmalarım və kredit kartı ödəmələrim var.
    Bundan sonra hamısı üçün hesabımdan edilən avtomatik ödənişləri LƏĞV EDİRƏM.
    Bundan sonra ət və sümükdən dediklərimi başa düşən və ingilis dilində danışan müştəri nümayəndəsi istəyirəm.
    Ən yaxşı tərifin onları təqlid etmək olduğunu başa düşürsən.
    Mən də sizin kimi edəcəyəm.
    Müştəri təmsilçiniz hər ödəniş üçün mənə zəng edəcək və verəcəyim 28 rəqəmdən az olmayan bir parol daxil edəcəkdir.
    Sonra, 1 düymə mənimlə görüş təyin edərsə, 2 düymə ödənişlə bağlı bir mesaj buraxa biləcək, 3 açar otağımı birləşdirəcək, orada olsam cavab verəcəyəm, 4 düym yataq otağıma bağlanacaq və danışacaq yatmıramsa mənə 5 düym tualetə, 6 düym cib telefonuma çatacaq, 7 düym kompüterimdə bir mesaj buraxa biləcək. 8 düyməsini açarsa, onları yenidən dinləyə bilər.
    Arada fasilələr olsa, köhnə yazılarımdan və qrammofonumdan gözəl bir musiqi dinləməsinə icazə verərəm.
    Sizdən tək xahişim şəxsiyyət məlumatları, ananın qız adı, notariusdan alınan sənədlər və sənədlər daxil olmaqla işçilərinizin maliyyə məlumatlarını verməkdir.
    Mən də sizin kimi bir müqavilə hazırladım. 8 səhifə. Səninki 42 səhifə idi, mən ədalətli idim. Bu müqavilə, bankınızın müştəri nümayəndəsi, filial müdiri və bankınızın idarə heyəti tərəfindən imzalanacaq və mənə qeydiyyatdan keçmiş qəbz göndərəcəksiniz.
    Bu müqaviləni aldıqdan sonra müştəri təmsilçinizə 28 rəqəmli parol göndərəcəyəm. Əlbətdə ki, bu parol hər ay dəyişəcək.
    Üzr istəyirəm və bu müqavilə və əməliyyatlar üçün hər ay sizdən 20 dollar alacağam.
    Bu şərtləri yerinə yetirə bilmirsinizsə, xahiş edirəm 1.000.000 dollarımı nağd şəkildə hazırlayın və sabah alacağam.
    Yaxşı işlər diləyirəm, ən qısa zamanda mənimlə əlaqə saxlamağınızı xahiş edirəm.
    hörmətlə,
    Müştəriniz…

QUELLE35
    İştirakçı

Böyük dostum ;D  Dostumu paylaşdığın üçün təşəkkür edirəm :)

yücel
    İştirakçı

Təşəkkürlər Nazirə, buna “tit for tat” deyirlər...

nazire
    İştirakçı

Təsəvvür edin, bu qadının 86 yaşı var, mən gəncəm. Birdən kasetlə rastlaşdım, inanın, böhran keçirirəm, kaş o adamlara və lenti icad edənə əlim çatsa….. ey sərvətlər…. Yaşlı qadın nə xoşbəxtdir...

kübraa
    İştirakçı

bu çox gözəldir

şərəf gs
    İştirakçı

Verteilung üçün ölmək istəyənlər! :) Habe ich bisher noch nicht gesehen belə oldu! :D

Anonim
    Ziyaretçi

yaril :) yaril:) həqiqətən çox gülməli və çox gözəl banklar həqiqətən insanları belə deli edir. [alqışlar :)

plejaden
    İştirakçı

öz silahı ilə vurmaq buna deyilir :)

wolwos
    İştirakçı

vayy arı yaşlı masli amma nənəmiz müdrikdir ..
    Yaxşı, varlanandan sonra istədiyini edə bilər...

Görəsən axırı nə oldu :::::?? Bank bu təklifi qəbul etdi hehehe təbii ki, onlar üçün 1 milyon dollar nə saqqız puludur....

Sevgi qız
    İştirakçı

çox gözəl =)

xmcraex
    İştirakçı

çox super divar

10 cavab göstərilir - 1-dən 10-ə qədər (cəmi 10)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.