Kölndə yaşayan dostlar, kömək edin...

> Forumlar > Cafe almancax > Kölndə yaşayan dostlar, kömək edin...

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    kncinar
    İştirakçı

Salam almancax ailəsi bir neçə gündən sonra qismət olsa Almaniyadayam və Kölndə yaşamağa başlayacağam.Viza nə vaxt gələcək narahatlığı bitdi indi iş tapmaq narahatlığı başladı.Əgər varsa. işimde yardim ede bilecek dostlar yalvariram ve viza gozleyen dostlara sebr diləyirəm Allah köməyiniz olsun...

fuk_18
    İştirakçı

Elə o vaxt kursa getməyi düşünürdünmü

kncinar
    İştirakçı

Xeyr, qardaş, mən kursa gedəcəm, amma bu kimi kiçik şeylər var, gəlin onun kimi dərs vaxtından əvvəl və ya sonra baxaq.

fuk_18
    İştirakçı

Minijop deyirsən, indi iş barədə düşünmürsən, otur, evini tut, satın al, sonra kursa başlayacaqsan, kursu apardığına əmin ol, onsuz da çıxacaq.

Xeyr, qardaş, mən kursa gedəcəm, amma bu kimi kiçik şeylər var, gəlin onun kimi dərs vaxtından əvvəl və ya sonra baxaq.

1963
    İştirakçı

Salam, ilk növbədə, niyə işləmək istədiyinizi başa düşmürəm, ortağınızın kifayət qədər gəliri yoxdursa, dövlətdən kömək ala bilərsiniz, o zaman işləmək lazım deyil, işləmək pis bir şey deyil, kömək almaq əvəzinə öz pulunuzu qazanmaq yaxşıdır, amma iş Alman dilinizə təsir edəcək və Alman dilini öyrənmək üçün vaxtınızı alacaq bir işlə məşğul olmalısınız. Bitir Alman dilini öyrən, sonra mənim kursumda işləyəcəksən, qatıldığım kursda 3 nəfər işləyirdi, kurs bitəndə çox pis səviyyədə idilər. Təhsil almaq çox təsir edir, yalnız bir şeyə diqqət yetirmək və buna nail olmaq daha asandır, nəticədə bir dil öyrənmək o qədər də asan deyil.

Yeri gəlmişkən, mən də kölələrdə yaşayıram, soruşacaq bir şeyiniz varsa, imkanım çatanda kömək edəcəyəm.

Giland
    İştirakçı

Cənab, mən də Kölndə yaşayıram. Gələn kimi işləməyi düşünmə, onsuz da kağız işin çox olacaq, AMT-dən zəng edəcəklər, danışacaqlar, deyəcəklər ki, tək-tək kurs keç. Sizin alışmağınız üçün ən azı 6 ay vaxt lazım olacaq.Bura gələndən 2 il keçdi və hələ öyrəşmədiyimi deməliyəm. Mütləq dil kursuna get.Əvvəlcə ilk B1 imtahanından kəsildim.Düzünü desəm,heç danışmadan da maraqlı bir şey idi.Lesendə 44,Şraybendə 19,Sprexendə 64, zarafat kimi idi : ) Stressdən uzaq olun, mümkün qədər çölə çıxın və mühitlərə girin. Bir iş haqqında soruşdunuz, onsuz da başqa bir şey dedim. :) Ən asan və ya alt podratçı təmizlik şirkətlərindən biri ilə işləmək istəsəniz, Kölndə Hal-da bir iş tapa bilərsiniz.

tugrulonemli
    İştirakçı

Salam almancax ailəsi qismət olsa bir neçə günə Almaniyada olacam və Kölndə yaşamağa başlayacağam.Viza nə vaxt gələcək narahatlığı bitdi indi iş tapmaq narahatlığı başladı.Əgər varsa. işimde yardim ede bilecek dostlar yalvariram ve viza gozleyen dostlara sebr diləyirəm Allah köməyiniz olsun...

Əvvəlcə Allah sizə kömək etsin, bir yola girdik, amma gəlin görək bunun nəticəsi nə olacaq.

6 cavab göstərilir - 1-dən 6-ə qədər (cəmi 6)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.