Zəhmət olmasa, BURADA oxumadan əvvəl mövzunu açmayın

> Forumlar > Alman dərsləri ilə bağlı suallar və cavablar > Zəhmət olmasa, BURADA oxumadan əvvəl mövzunu açmayın

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    MuhayaeM
    İştirakçı
    DİQQƏTLİ NƏDİR?

* MÖVZUNUN BAŞLIQINDA ÇOX – TƏCİLİ – KÖMƏK – LÜTFƏN – BURADA BAXIN – BAXA BİLƏRSİNİZ KİMİ SÖZLƏRİ HEÇ VAXT İSTİFADƏ ETMƏYİN?

* Mövzu başlığındakı nöqtələrdən, vergüllərdən və suallardan başqa heç bir işarə istifadə etməyin.

* MÖVZUSUNUZ MÖVZUSUNDA MESAJINIZIN QISA XÜLASƏSİ OLmalı VƏ MESAJINIZ HAQQINDA FİKİR VERMƏLİDİR

* HƏR SORU AYRINDA Mövzunun altına girməli, mövzunu açmağa tələsməyin

* MÖVZU ADINI BAŞ MƏKTUBLARINDA YAZMAYIN

ahmad
    İştirakçı

Özünüz ağrılı bir nümunə götürürsünüzsə, ona bu məsələləri danışdım.

MuhayaeM
    İştirakçı

Üzgünüm, dostum, heç vaxt yazmayacağam ;)

baturay_
    İştirakçı

Bunu nəzərdən keçirəcəyəm

aysunnn
    İştirakçı

slm Bu dövlətdən necə istifadə etməli bilmirəm amma yeni üzvləriniz çox qarışıqdır gfibi mənə kömək edir Mən yeni bir başlanğıc kursu 3 gün və daha çox stress 3 gn Mən imtahan haqqında mənə təyin edə bilməz və mən öyrənmək üçün Alman daha çox öyrənmək istəyirəm ii

ispara
    İştirakçı

Salam, mənə verbin istifadə edildiyi yerlərin siyahısını verə bilərsinizmi deyə soruşmaq istəyirəm

naümidcəsinə
    İştirakçı

ya da bir mövzu açamam

bozkartal
    İştirakçı

Hesab edirəm ki, ən yaxşı şeydir. :)

Əlaqə ümit birbaşa
    İştirakçı

Əziz dostlar, mən sizdən məlumat almaq istəyirəm, Almaniyada ailə birliyi qurdum, amma arvadımın sessiyasında bir il övladım var. 1 yaşında orada doğuldu, ərim işləyir və bir Bir problem yaratdıqlarını düşünürsən.

Əlaqə ümit birbaşa
    İştirakçı

Salam dostlar men sizden melumat almaq istiyirem almaniyada aile birliyi qurdum ama arvad seansim 1 ildi balam var 3 yaşında orda anadan olub yoldaşım işləyir ev var , Məncə 1 illik sessiya edirlər, problemin varmı?

mer19
    İştirakçı

Mövzu açmaq amma müvəffəqiyyətsiz olmaq istəyirəm. bizə necə açıldığını izah edə bilərsiniz?

mer19
    İştirakçı

Entschuldigung... alqışlar çox xoşdur :)

türkkızı
    İştirakçı

slm Bu dövlətdən necə istifadə etməli bilmirəm amma yeni üzvləriniz çox qarışıqdır gfibi mənə kömək edir Mən yeni bir başlanğıc kursu 3 gün və daha çox stress 3 gn Mən imtahan haqqında mənə təyin edə bilməz və mən öyrənmək üçün Alman daha çox öyrənmək istəyirəm ii

xoş gəldiniz kafeyə xoş gəlmisiniz germanxa: haha:

adaizmir
    İştirakçı

Lüğətinizi genişləndirin... Çoxlu alman dialoqlarını MP faylları olaraq mobil telefonunuza yükləyin və qulaqlıqlarla dinləyin..

Əsas gündəlik ehtiyac nümunələrini əzbərləməyə başlayın
    məsələn ehtiyacım var (ich brauche) və ya xahiş edirəm mənə bir stəkan su gətir) Können sie bitte ein glas wasser bringer)
    kostet (nə qədər pul) iç komme aus der türkei (mən hinduşkadan gəlmişəm) woher kommen sie (haradan gəlirsən)

sadə gündəlik yeni tanışlıqlar və ya əsas ifadələr üçün.

uğurlar

nilakk
    İştirakçı

Xəbərdarlığınız üçün təşəkkür edirik. Mən düşünəcəyəm :)

14 cavab göstərilir - 1-dən 14-ə qədər (cəmi 14)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.