Sessiya Problemi

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    Break4Love
    İştirakçı

Yoldaşım, 6 aylıq gecəm üçün boşanmadan əvvəl başqa səbəblərdən, bəzilərinə dövr başladım və uşağına bakmadığa icazə verərək problemin psixologiyasına icazə verərək yaşadığımız uşaqlarımıza icazə verildi vollmacht imzallatarak türkiyede var idi 3 t var idi silah 5 ta ev jugedamt uşaqların baxışlarına Allahın üzünü qoymağı qəbul etmə qaydası

Bu gün ailə evinə getdim, ünvanı dəyişdirmək bəhanəsi ilə başqa bir şəhərdən aldığım 3 illik sessiyanı apardım və 6 aylıq iclas verib uşaqları gətirdik, dedilər 3 illik iclasa qayıdaq, bu qanunsuz deyil və hər ay 400-ə yaxın bir restoranda bir mini klub edirəm, uşaqlarıma göndərirəm qazanı indi yuvarlayıram pul qazanmağımı düşünürəm. Göndərə bilərlər

Break4Love
    İştirakçı

Uşaqlar Almaniya vətəndaşıdır və jugedamt gətirin deyəndə sizə kömək edəcəyik deyirlər, bir sözlə uşaqları gətirməyimi istəyirlər.

KaLpSiz
    İştirakçı

Salamlar, övladlarınızın yaşını bilmirəm, baxılan görünürsə, onları işə gətirin. Pul üçün dövlət köməyi alın, heç olmasa övladlarınıza baxın. Uşaqlarının gələcəyi burada daha yaxşıdır. Şərh. Bunu etməkdən çəkinirəm, sizi qarışdırmaq istəmirəm, əgər uşaqlara baxacaq bir vəziyyətiniz yoxdursa, uşaqları gətirəndə götürəcəklər, sizə baxacaqlar. Mən sizin yerinizdə olsaydım, uşaqlar çox kiçikdirlər. Olmasaydı, buraya gətirərdim və özüm də görərdim. Mən yalnız zərurət üzündən mütləq türkiyeye tərk etdiniz. Bir uşağın atası olduğum üçün aylardır övladımdan ayrı düşə bilmirdim. Lazım gələrsə başlayacağam. Almaniyayla uyarlanmış der turkiyeye ya da + uşaqlar keçərkən ya da Almaniyada bakardi. Məqsədim səni mühakimə etmək deyil, əminəm ki, Türkiyəyə də baxırlar, amma uşağın anasına ata ehtiyac duyur, başqa bir sözlə Tanrıdan kömək almaq üçün pulumu da almışdı. Mənim təvazökar fikrim

Break4Love
    İştirakçı

Salam, övladlarınızın yaşını bilmirəm, baxılan görünürsə, onları işə gətirin. Pul üçün dövlət köməyi alın, heç olmasa övladlarınıza baxın. Uşaqlarının gələcəyi burada daha yaxşı olacaq. Şərh. Bunu etməkdən çəkinirəm, sizi qarışdırmaq istəmirəm, əgər uşaqlara baxmaq iqtidarında deyilsinizsə, onsuz da gətirdiyiniz zaman uşaqları götürəcəklər. Mən sizin yerinizdə olsaydım, övladlarım çox kiçikdir. Olmasaydı, buraya gətirərdim və özüm baxaram. Mən yalnız zərurət üzündən mütləq türkiyeye tərk etdiniz. Bir uşağın atası olduğum üçün aylardır övladımdan ayrı düşə bilmirdim. Lazım gələrsə başlayacağam. Almaniya ilə uyarlanmış der turkiyeye ya da + uşaqlar keçərkən ya da Almaniyada bakardi etdik. Məqsədim Türkiyəyə baxmağı bacardıqlarına əmin olduğum üçün mühakimə etmək deyil, ancaq uşağın anasının atasına pula ehtiyac var, başqa bir sözlə Tanrı köməyini müştərilərimə aparmağınızda kömək olsun. Mənim təvazökar fikrim

Nə demək istəyirsən müəllimim, uşaqlarımın işə götürülməsi kimi bir problem var. Hər ay 800 avro göndərirəm. Anam onlara çox yaxşı baxır, hər şeyi alıram, biri 6, 5 və 1 yaşlı kiçiklər, istəyirəm Hələlik dayandırsınlar.Çoxunun qanları pisdir. Hələlik gətirməyi düşünmürəm, əyrisini başa düşsünlər, sonra görərik, arvad xəstədir, yoruldum və boşanacağam bu günlərdə.

KaLpSiz
    İştirakçı

Başqalarının böyük ola biləcəyini düşündükləri bir yaşlı uşaq var, ancaq uşaqların bakamayacağ qiymətini (sağ olaraq) bu anda türkiyədiyi kimi bakamayacağa gəldi. Sən necə götürürsən deyirsən, amma götürürlər ana, xəstələn, Allah sənə şəfa versin, onlara baxa bilməzsən və nə qədər övladın olsa da, onları darıxdın, çünki uşaqlar burada deyil, sən burada 6 aylıq sessiyanızı tərk edin, dediyim kimi çıxartmayın, hər kəsin həyatı özdür. Sözlərimi ata kimi qəbul edirəm. Övladımdan ayrıla bilmərəm, sən döz, halal. Alın. Yenə eyni şeydən danışırsan, dedim gul. Ayda 1000 avroya bənzəyirlər. Gonder, fərqi yoxdur.

Break4Love
    İştirakçı

Başqalarının böyük ola biləcəyini düşündükləri bir yaşlı uşaq var, ancaq uşaqların bakamayacağ qiymətini (sağ olaraq) bu anda türkiyədiyi kimi bakamayacağa gəldi. Sən necə götürürsən deyirsən, amma götürürlər ana, xəstə, Allah şəfa versin, onlara baxa bilməzsən və nə qədər övladın olsa da, darıxdın, çünki uşaqlar burada deyil, sənsən burada. 6 aylıq sessiyanızı tərk edin, dediyim kimi çıxartmayın, hər kəsin həyatı özdür. Sözlərimi ata kimi qəbul edirəm. Övladımdan ayrıla bilmərəm, sən döz, halal. Alın. Yenə eyni şeydən danışırsan, dedim gul. Ayda 1000 avroya bənzəyirlər. Gonder, fərqi yoxdur.

Həyat yoldaşımdan bir zərbə aldım, psixoloji bir problem olduğum üçün baxamam

Uşaqları ala bilmədiyim səbəbi və dövlətin əlinə baxa bilmədiyim səbəblərdən əlimdəki uşaqları vurduqlarını söyləyərkən vurdum dedim ki, son dəfə gətirdikləri uşaqları gətirdim və buraxdığım notu buraxdım mən aldım mən aldım

Gecen auslandede mənə cocuklari gətirin paneldən verək dedilər məndə qəbul etmədim çox məcbur etsə gedərəm dedim orta yolu tapaq 6 aylıq verək deyildi ilk 3 aylıq sonra 6 deyildi 6 aylıq unbefritz verildi sonrasında bazar ertəsi aldim amma davamlı cocuklari soruşur və gətirin deyirlər turkiyeden Vəkalətinə alacagim sonra hərəkətdə gore vəziyyətə görə hərəkət edəcəyəm

Onlar iş yerinin başıma gedə bilərlər deyə söyləyə bilərik ki, tam bir şey gördükdən sonra bir dəyişiklik göstərə bilərlər 4 illik nikah Mən bu normalmi 6 aylıq vermelleri

Miacollogne
    İştirakçı

Jugenamt, Almaniyada yaşayan bütün uşaqlar üçün məsuliyyət daşıyır. Sizin uşaqlar 3 oğlanın üstünə alman vətəndaşının yuxarı hissəsində baxırlar. O pulu çak türkiyeye göndərirsən. Orada heç bir mədəniyyət, qəddarlıq və s. Onlar deyirlər ki, avro şükürli bəhanələri görməlidirlər. ayrıca almanyadaki həyat, təhsil qat-qat yaxşıdır türkiye dən. Uşaqlar nə ana, nə də ata. Mən Jugenamt yerində olsam uşaqları səndən alıb pflegefamily e verərəm ya da səni türkiyeye sürərdim. Dua et, onlar səni atmadı.

Break4Love
    İştirakçı

Jugenamt, Almaniyada yaşayan bütün uşaqlar üçün məsuliyyət daşıyır. Sizin uşaqlar 3 oğlanın üstünə alman vətəndaşının yuxarı hissəsində baxırlar. O pulu çak türkiyeye göndərirsən. Orada heç bir mədəniyyət, qəddarlıq və s. Onlar deyirlər ki, avro şükürli bəhanələri görməlidirlər. ayrıca almanyadaki həyat, təhsil qat-qat yaxşıdır türkiye dən. Uşaqlar nə ana, nə də ata. Mən Jugenamt yerində olsam uşaqları səndən alıb pflegefamily e verərəm ya da səni türkiyeye sürərdim. Dua et, onlar səni atmadı.

Qardaş, and içirəm, mən başa düşmürəm ki, niyə aldığımı bilmirəm.

Valyuta almiyorum apardıqdan sonra getdim soyledim cunku əsim söyləməmiş və Uşaq pulunu alıb özünə makiyaj o bu sundan alyormus 2 cisi barabanın səsi uzaqdan xoş gəlir sizdəki on mühakimədən kimsədə yoxdur səbəb uşaqlarımdan ayri dayanım səbəb turkiyeye götür ahhh ahhh

Break4Love
    İştirakçı

Alman dövləti səni yaxşıca qidalandırır, görünür.

Mənə uşaq fayda vermirəm, dövlətdən heç bir kömək ala bilmirəm.

fuk_18
    İştirakçı

Cəhənnəm səni bu günahkar bilirsiniz?

Break4Love
    İştirakçı

Cəhənnəm səni bu günahkar bilirsiniz?

Müəllimim səhv danışır

KaLpSiz
    İştirakçı

Ən. Guzel. Don turkiyeye uşaqlarının yanında qal bir is axtar calis almanya dəftərini bağla. Uşaqların Alman vətəndaşları artıq böyüdükdə, harada yaşaya bilərlər. Ciddi bəzən köhnə həyat yoldaşımdan bəzi şeyləri anlamam. Çocuğunuzu almaq istəmirsinizsə, bir dəqiqə dayanacağam. Üç oğlunuz var, bir deyil, qardaş. Uşaqlarınızla nə etməyə çalışırsınız?

Break4Love
    İştirakçı

Ən. Guzel. Don turkiyeye uşaqlarının yanında qal bir is axtar calis almanya dəftərini bağla. Uşaqların Alman vətəndaşları artıq böyüdükdə, harada yaşaya bilərlər. Ciddi bəzən köhnə həyat yoldaşımdan bəzi şeyləri anlamam. Çocuğunuzu almaq istəmirsinizsə, bir dəqiqə dayanacağam. Üç oğlunuz var, bir deyil, qardaş. Uşaqlarınızla nə etməyə çalışırsınız?

Müəllimim, bir qadını görüşdüyüm uşaqlarımı qəbul edən jugedamta evli olduğunu qəbul etməyəcək bir problem olmayacağını düşünür

Hələlik bir az pul yığıram, restoranda işləyirəm və orada yaxşı vəziyyətdəyəm, yaxşı pul qazanıram, inşallah bu il ailə qurub uşaqları bir araya gətirərəm.

KaLpSiz
    İştirakçı

Anladığım kadarıyla tanış olduğunuz biriyle görüşdünüz. Siz uşaqlarınızı hər kəsin həyati özünə əmanət edəcəksiniz, ancaq mən çox yazdığımızı sizə açıqlayacağam ki, siz Almaniyada uşaqlarınızdan daha çox qayğı görürsünüz. O mənim gördüyüm şeydir.

Break4Love
    İştirakçı

Anladığım kadarıyla tanış olduğunuz biriyle görüşdünüz. Siz uşaqlarınızı hər kəsin həyati özünə əmanət edəcəksiniz, ancaq mən çox yazdığımızı sizə açıqlayacağam ki, siz Almaniyada uşaqlarınızdan daha çox qayğı görürsünüz. O mənim gördüyüm şeydir.

Elə deyil hocam burda qazanıram və uşaqlarıma ailəmə hər həftə 200 300 avro pul gonderiyorum Turkiyeye getsəm 100 manat alsam hesab müəyyən Ən son 3 ay once getdim is yox guc yoxdur korkzyorum acikcasi nə edəcəyimi

KaLpSiz
    İştirakçı

Qardaşım həyatını bilmirdim, həyatınız Allahın sizə kömək etdiyi çətin bir vəziyyətdir

15 cavab göstərilir - 1-dən 15-ə qədər (cəmi 29)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.