Turist Visa üçün tələb olunan sənədlər

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    fuk_18
    İştirakçı

Vacibdir: Sənədlər göndərildikləri əmrə uyğun olaraq təqdim edilməlidir
    2. [ ] Sənədlər şəxsən təqdim edilməlidir
    3. [ ] 2 biometrik pasport ölçüsündə fotoşəkil
    Şəkil xüsusiyyətləri;
    * Son 6 son görünüşü əks etdirmək üçün aylar keçməlidir
    * 45 X X NUMX mm ölçülü olmalıdır.
    * Kenarların çerçevesiz olması lazımdır
    * Üz ön tərəfdən, başınızı açıq və gözləriniz görünən olmalıdır

4. [ ] TR Pasport, ən azı 10 ay etibarlılıq müddəti, ilk buraxılış tarixi 6 ildən çox olmayan
    Pasportda viza verilməsi üçün ən azı 2 səhifəsi VISITORS səhifələrindən boş olmalıdır.

5. [ ] Pasportun surəti
    6. [ ] 1 Şengen vizası üçün ərizə forması
    1 ərizəçi tərəfindən əlyazma, tam və aydın formada başa çatdırılmış arayış formaları. Müraciət etməzdən əvvəl Viza Departmanının girişində viza şöbəsinə pulsuz və ya Konsulluq səhifəsinə müraciət edə bilərsiniz

7. [ ] Dəvət edən şəxsin 6 aydan yuxarı olmayan turist dəvətnaməsinin əsli və surəti
    Dəvət Almaniyanın yaşayış hüququ haqqında 68.th maddəsinə əsasən təşkil edilməlidir.
    Davetiyanı dəvət edən şəxsin maliyyə vəziyyəti araşdırıldığı barədə bəyanat olması vacibdir.
    Xaricilərin dairəsi istisna olmaqla, Alman notariat ictimaiyyəti tərəfindən göndərilən dəvətlərə tətbiq edilmir.

8. [ ] Bütün Şengen ölkələrində etibarlı olan Səyahət və Sağlamlıq Sığortasının əsli və surəti.
    Sığorta aşağıdakı xidmətləri əhatə edir;
    – Bütün Şengen ölkələri üçün etibarlı olmalıdır.
    – Zəmanət limiti ən azı 30.000,- Avro olmalıdır.
    – Sığorta şirkətinin Şengen ölkələrində və Lixtenşteyndə filialları olmalıdır.
    – Buraya təcili tibbi müdaxilə, xəstəxanada təcili stasionar müalicə və xəstəlik zamanı yaşayış ölkəsinə repatriasiya xərcləri daxil edilməlidir.
    – Sığorta tələb olunan viza müddətini əhatə etməlidir
    – Sığortanın bütün Şengen ölkələrini əhatə etməsi ilə bağlı siyasətdə qeyd olmalıdır. Təkcə Avropa miqyasında yazmaqla kifayətlənmir.
    – Yaşı 65-dən yuxarı olan ərizəçilər tərəfindən götürülən siyasətlərdə heç bir buraxılış və ya yaş məhdudiyyətinin olmadığını təmin etmək vacibdir.
    Sığortada heç bir zaman aralığı göstərilməməlidir.

9. [ ] Tam Yığılmış Əhali Qeydiyyatı Nümunəsinin əsli və surəti
    Fikir bölməsi tamamilə doldurulmuş müraciət edən şəxsin tam qəbul edilmiş kollektiv əhali qeydiyyatı nümunəsinin əsli və fotokopisi.
    Sənəddə ana, ata, bütün qardaşlar, ərlər və uşaqlar tam şəkildə iştirak etməlidirlər.

10. [ ] Səlahiyyətli imza sahibi tərəfindən imzalanmış əmək haqqında sənədin blankında əsli və surəti
    Ayənin kontekstində, təşkilatdakı işin müddəti göstərilməlidir.

11. [ ] Viza müddəti ərzində iş yerindən icazənin əsli və surəti
    (Müəllimlər üçün icazə sənədi Milli Təhsil Nazirliyindən olmalıdır)

12. [ ] İmza sirkulyarının və ya şirkətin möhürünün əsli və surəti və fotokopiya üzərindəki imza
    İmtina sövdələşmələri əvvəlcədən təqdim edilmədikdə, çox müstəsna hallarda sənədlər fotokopiya şəklində təqdim edilə bilər.
    Lakin, bu halda, surəti fotokopiya ilə əlaqədar korporasiya və imzatlaşdırma orqanı tərəfindən imzalanmalıdır.
    İmza sahibi tərəfindən imzalanmalıdır, əksinə sənədlər qəbul edilməyəcəkdir.

13. [ ] Ticarət Palatasının qeydiyyatının əsli və surəti VEYA Şirkətin möhürü və surətində imza
    Çox müstəsna hallarda, sənədlərin fotokopiyası kimi verilə bilər, əgər Palatanın palatası qeydiyyatı əvvəlcədən təqdim edilmirsə.
    Lakin, bu halda, surəti fotokopiya ilə əlaqədar korporasiya və imzatlaşdırma orqanı tərəfindən imzalanmalıdır.

14. [ ] Cari il üçün Vergi şəhadətnaməsinin əsli və surəti VEYA Şirkətin möhürü və surətdə imzası
    Vergi bəyannaməsi əvvəlcədən təqdim edilmədikdə, çox müstəsna hallarda, sənədlər fotokopiya şəklində təqdim edilə bilər.

15. [ ] SSI Xidmətinin surətinin SSI möhürü olmalıdır
    İnternet çıxışı qəbul edilə bilər.

16. [ ] SGK-nın məşğulluq bəyannaməsinin surəti. Şirkətin möhürü və səlahiyyətli imza sahibinin imzası surətdə
    17. [ ] Ən son maaş vərəqəsinin əsli və surəti
    18. [ ] Maliyyə və maliyyə vəziyyətini göstərən bütün sənədlərin əsli və surəti
    (Ev, torpaq, dairələrin Sənəd sənədləri, Kira gəlirini sübut edən kirayə müqavilələri, vasitələrin sənədləri, daxil və çıxış göstərən hesab dökümü)

19. [ ] Ərizəçinin qaldığı evin sənədinin və ya icarə müqaviləsinin əsli və surəti
    Torpaq örtüyünün təqdim ediləcəyi və ərazidə bir ev olub-olmadığı aydın deyilsə, evdə yaşadığınızı və ya yaşadığınızı sübut edən sənədlər təqdim edilməlidir. Məsələn: Elektrik, su və ya telefon istiqrazları.

Kirayə müqaviləsi, kirayə haqqı daxil edilməlidir.

20. [ ] Ərizəçinin şəxsiyyət vəsiqəsinin əsli və surəti
    21. [ ] Sağlamlıq arayışı, varsa, YA DA Bağkur məktubunun əsli və fotokopisi
    22. [ ] Vizanın işlənməsi rüsumu, 60 Avro
    Avro və tamamilə sifariş edilməlidir

23. [ ] Ərizəçi evlidirsə və onun həyat yoldaşı işləyirsə, onun gəlirini təsdiq edən sənədlər təqdim edilməlidir.
    Əgər əməkdaşı əmək haqqı, pensiya pensiya sənədləri və s.

24. [ ] Əgər varsa, köhnə pasportlar təqdim edilməlidir

Diqqət:
    Randevunuzdan 15 dəqiqədən gec olmayaraq konsulluğa gəlin.
    Viza üçün müraciət etmədən viza idarəsinin daxili həyətində yerləşən UPS Xidmətinə müraciət edin və pasportunuz haqqında bütün məlumatları alacaqsınız,
    Tətbiqə getdiyinizdə, cib telefonunuz var. böyük çanta, kompüter, avadanlıq gətirməyin, onlara əmanət edə biləcəyiniz yer yoxdur.
    Sizə göstərdiyimiz bütün ümumi sənədləri sizinlə birlikdə tam şəkildə gətirməlisiniz, amma ofisə getdiyinizdə məsuliyyət daşıyan konsulluq məmuru xüsusi hallar səbəbindən əlavə sənədlər tələb edə bilər.
    Müraciət formasına müraciət etmədən əvvəl viza şöbəsinin girişində viza şöbəsinə pulsuz və ya konsulluq səhifəsinə müraciət edə bilərsiniz. Forma randevudan əvvəl doldurulmalı və imzalanmalıdır.
    Vizanı aldıqdan sonra dərhal viza ilə bağlı məlumatların düzgünlüyünü, xüsusən etibarlılıq tarixini və vizanın adını və soyadını yoxlayın. Səhvlər varsa, dərhal viza şöbəsinə müraciət etməlisiniz.

Hörmətlə,
    Almaniya səfirliyi / Baş Konsulluğu Viza məlumat və təyinat xidməti

fuk_18
    İştirakçı

aktual

DamlaÖzdemir
    İştirakçı

merhaba mənə kömək olurmusunuz lütfen.ben kayınvalidemi turist olaraq almanyaya dəvət etmək ıstıyorum kendım calısmıyorum.esimin kazancıda cok az çatmır. dəvətnaməni Yoldaşımın müdiri çıxarsa olurmu kendı İşyeri var kazancıda ıyı bı təsiri olurmu aacaba lütfən kömək edin indidən tsk ederim.bu vaxt mən özüm alman vətəndaşıyam Yoldaşımın türk vatandası.esımın patronuda Alman vətəndaşı.
    />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” />

EL-AZERBAIJANI
    İştirakçı

merhaba mənə kömək olurmusunuz lütfen.ben kayınvalidemi turist olaraq almanyaya dəvət etmək ıstıyorum kendım calısmıyorum.esimin kazancıda cok az çatmır. dəvətnaməni Yoldaşımın müdiri çıxarsa olurmu kendı İşyeri var kazancıda ıyı bı təsiri olurmu aacaba lütfən kömək edin indidən tsk ederim.bu vaxt mən özüm alman vətəndaşıyam Yoldaşımın türk vatandası.esımın patronuda Alman vətəndaşı.
    />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” /> Dəvəti kimin verdiyi fərqi yoxdur.Bir vaxtlar heç tanımadığım bir almandan dəvət almışam.Dəvət asandır.Xalam konsulluqda çox sərt gedirsə,qızımın müdiri göndərib. düzünü deyəcək.Heç bir şey olmayacaq orda zabitlər hər gün bizim kimi yüzlərlə adamla məşğul olurlar.Onsuz da yalan danışanları tutacaqlar həqiqəti deyən.Rahatlayın.Kimin gücü çatırsa dəvət eləsin.Uğurlar .

adaizmir
    İştirakçı

Mən dəvətimin kim olduğunu bilmirdim, hələ də bilmədiyim şəxsdən heç bir dəvət almamışam. Katibi çox dostluq edir və xala çox konsolluğa gəlir və qızımın müdiri dəvəti göndərdiyini söyləyir. Əgər onu ödəyə bilərsənsə, asanlıqla götür.

Millət kayınvalidesini xilas olmaq üçün qırx takla atar bu delı cahilin tutmuş gətirtmək calısıyor yanına, hasbınAllah

EL-AZERBAIJANI
    İştirakçı

…………

DamlaÖzdemir
    İştirakçı

Çağırış sözlərimizə diqqət yetirək! Mənim qayınatam var və mənim kainatım var, bu mənim ANNEMdir. Həyat yoldaşım pis olsaydı, bu işə getməyim, amma biz onunla iki dostuq. Şərhləriniz mənim atamdan.

3,14
    İştirakçı

–> Şəxsi həyata müdaxilə edəcək söz və cümlələr işlətməyək.

adaizmir
    İştirakçı

Çağırış sözlərimizə diqqət yetirək! Mənim qayınatam var və mənim kainatım var, bu mənim ANNEMdir. Həyat yoldaşım pis olsaydı, bu işə getməyim, amma biz onunla iki dostuq. Şərhləriniz mənim atamdan.

zarafat edirdim ama sen ve o biri (fotodaki eynək taxan cavan oğlan hal-hazırda ləqəbini xatırlamıram) yeni və aqressiv adamlarsan, mənimlə əlaqə saxlama qardaş Əgər Batu və Ufukun dediyi kimi yaxşısınızsa, orada qalın…….uğurlar..

Verilən ən yaxşı cavab sonrakı saniyələrdə etdiyim susqunluqdur………………………………………………

esma 41
    İştirakçı

zarafat edirdim ama sen ve o biri (fotodaki eynək taxan cavan oğlan hal-hazırda ləqəbini xatırlamıram) yeni və aqressiv adamlarsan, mənimlə əlaqə saxlama qardaş Əgər Batu və Ufukun dediyi kimi yaxşısınızsa, orada qalın…….uğurlar..

Verilən ən yaxşı cavab sonrakı saniyələrdə etdiyim susqunluqdur………………………………………………

Hörmətli adaizmə,

İnşallah qarşımda susmayacaqsan.

Zarafat duyğunuz, üslubunuzu deyim, yoxsa “ifadənizi” deyim...

Millət kayınvalidesini xilas olmaq üçün qırx takla atar bu delı cahilin tutmuş gətirtmək calısıyor yanına, hasbınAllah

Bu, bu Forumda çox öyrəşdiyimiz bir şey deyil.
    Buna görə yanlış anlayışlar ola bilər və bu yanlış anlayışlar bir vadidə düzəldilə bilər.

Amma sizin bu açıqlamanız...

Amma siz və digər (bu an rumuzunu xatırlaya fotoda gozluk taxmış gənc cocuk) ikinizinde yenı və aqressiv tiplər oldugunuzu farketmemısım muhatab almayın benı əmi ..Batun və üfüqün dediyi qədər varsan orda qal.......uğurlar..

Hesab edirəm ki, bu baş verməmişdir.
    'Təcavüzkar növlər' adlandırdığınız bəzi üzvlər bu Forumda çox səy göstərdilər.
    Bəlkə də bu qazilərin payı üfüqdə gedə və yarasaa getməsin,
    bu nöqtə mənada deyil. amma əgər (Alt xəttini göstərmək istərdim)
    ufuk ile batu bu insanların yeni gələnə (onları razı olmadıqları üçün) 'onları aşağılamaq və aqressiv olduqlarını' göstərmələri çox doğru olmaz.
    Eger ən son yazsa, səhv olarsa, düzəlt.

O eynəkli dedigin delikanlinin adi qürur (3,14) və üstdən yazdigim kimi emegi çoxdur forumda.
    Ufugundakı bu forumda çox işi var.
    Batunun kim olduğunu bilmirəm.

Mən suur deyə bilərəm,

bu Forumdur, hər kəs bir növ emegi var.
    Horizon Ailə birləşməsi, vizalar və s.
    köməkçi olmağa çalışır .. olur.
    Alman dilində çox sayda şərəf var
    Mövzunun xaricində, 'kafe almancax'de' çox səy göstərir.

Bir misal verim...

Üfüq bəzən köhnə məsələlərin (onun dediyi kimi) 'ovundan' (yeniləmədən) 'hirslənir'.
    Bəlkə haqqınız var, ancaq bu forumda belə bir qayda yoxdur.
    Hər kəs istədiyi zaman köhnə mövzuları "dirildə" və ya yeniləyə bilər.
    Onur və Ufugun arasındakı bu mövzu öz aralarında olur.
    qarışmıram...
    Üzvlər arasında “ixtilaflara” qarışmaq vərdişim yoxdur...
    Dediyim kimi hər kəsin fikri mənim üçün önəmlidir...
    Amma üslub Foruma qarşıdırsa... o zaman müdaxilə edirəm... indi etdiyim kimi.
    velahsl ..
    Dəfələrlə demişəm amma yenə deyirəm...
    Hər kəs eyni görünməməlidir.
    Eger belə olarsa, mənim üçün zəhmli, toxunulmaz bir yer olardı.
    Amma hər kəs, hörməttolerant olmalıyıq.
    Sevmək lazım deyil, əlbəttə deyil.
    Qərarınızın sonuna qədər müdafiə edin.
    Ancaq başa düşmürəm, bunu edərkən niyə stilimiz 'çirkin' və fərdi olur?

Məlumat paylaşdıqca daha yaxşı olar...
    lakin dilimiz məhəbbət və hörmətlədir
    gözəl və parlaqdır.

Hörmətimi təqdim edirəm.

fuk_18
    İştirakçı

ya esma burdan söyləyim bizim aramizda gecenler hersey ləyaqətlə ikimizin arasında və bizim ləyaqətlə aramizda oyle müzakirə döyüş kimi vəziyyət ola bilməz mən qüruru təqdir edər xoşlayıram qürurunda mənə qarşı pis dusundugunu sanmiyorum yalnız köhnə mövzular qəsd etdiyim 3 4 illik mövzuları hortlatmak amma hələlik otaq onemli deyil axtaran herseyi formada tapa bilər və mənim formada kimsəylə tərs düşmüş bi fikrim yoxdur və mən namizədə heç bir uye haqqında şərh etmədim kimsəni kotulemedim ada bunu needen tapdı haradan duydu söylədi bilmirəm amma mən namizədə heç bir uye haqqında xüsusi msj cekmedim sanirim mövzularda yazilanlari alaraq qəsd etmiş amma dedigim kimi onlar o anlıq fikir ayrılığının bunun xaricində hörmət sevgi çərçivəsində kimsəylə nə fərdi nədə başqa cür bir problemim yoxdur

3,14
    İştirakçı

–> Batu və üfüq sizə “özəl!” Deyəsən, nə dediyini bilmirəm... Bircə onu deyə bilərəm: görünən kənd bələdçi istəmir.

Hörmətlər………….

3,14
    İştirakçı

ya esma burdan söyləyim bizim aramizda gecenler hersey ləyaqətlə ikimizin arasında və bizim ləyaqətlə aramizda oyle müzakirə döyüş kimi vəziyyət ola bilməz mən qüruru təqdir edər xoşlayıram qürurunda mənə qarşı pis dusundugunu sanmiyorum yalnız köhnə mövzular qəsd etdiyim 3 4 illik mövzuları hortlatmak amma hələlik otaq onemli deyil axtaran herseyi formada tapa bilər və mənim formada kimsəylə tərs düşmüş bi fikrim yoxdur və mən namizədə heç bir uye haqqında şərh etmədim kimsəni kotulemedim ada bunu needen tapdı haradan duydu söylədi bilmirəm amma mən namizədə heç bir uye haqqında xüsusi msj cekmedim sanirim mövzularda yazilanlari alaraq qəsd etmiş amma dedigim kimi onlar o anlıq fikir ayrılığının bunun xaricində hörmət sevgi çərçivəsində kimsəylə nə fərdi nədə başqa cür bir problemim yoxdur

-> Qardaş, yazını oxumamışdan əvvəl cavab verdim. Özünə yazmamısan, qərəzimə görə üzr istəyirəm. Başqa heç nə demək istəmirəm. Ürək qırmaq mənim xoşuma gəlməyən bir şeydir, əgər eləmişəmsə məni bağışla.

Sizin ..

esma 41
    İştirakçı

Hörmətli Ufuk,

Siz də bu Forumun qazisisiniz.
    Bir çox üzvümüzə kömək edir və rəhbərlik edirsiniz.
    Bu münasibətlə sizə təşəkkür edirəm.

İnanın mənə sizinlə heç bir problemim yoxdur
    Və aranızdakılara və şərəfə müdaxilə etmirəm
    Yuxarıda qeyd etdiyim kimi. Bunu öz aranızda həll edin... əgər belə etmisinizsə.

Mövzu açıq olduğundan bir az
    İcazənizlə 'məsləhət vermək' istəyirəm.

Sizin bilik və köməyiniz hamımız üçün əvəzsizdir.
    Ancaq bəzən necə deyirəm, tərziniz çox 'sərt' olur.
    'Sərt' metodlarla problemim yoxdur,
    Əksinə, çöldə olan insanları sevirəm.
    Həqiqi düşüncələr, insanların eşitmək istədikləri deyil
    Dəqiq ifadə edə bilən insanlar təəssüf ki, çox azdır.
    Sən bu insanlardansan.
    Ancaq hər kəs bu üslubu 'qaldıra' bilmir, həssasdır və səhv başa düşürlər. :)
    İnanın, nə yazdığımı çox yaxşı bilirəm, çünki bir zamanlar
    Bu Forumda 'döyüşən' bir 'damğam' var idi.

Məqsədiniz yaxşıdır, bunu yaxşı bilirəm amma
    Bəzən səni çox istəyirsən (başqa bir termin tapa bilmədim)  :D

Dediyim kimi bu mənim üçün problem deyil amma... hamı mən deyiləm.  :D

Ümid edirəm nə demək istədiyimi izah edə bilər.

Yenidən …
    İstəmədən kimisə incitmişəmsə, məni bağışla.

fuk_18
    İştirakçı

Bəli, düzdür, bəzən birdən parlayıram, bəlkə də o an psixologiyamın təsiridir, bunlara fikir verməyə çalışıram, vaxtaşırı adamların məni idarə etmək istəyirmiş kimi danışdığını eşidirəm, bu, əsəbim son gecə idi hələdə yaxşı formadayam baybarsın açdığı sürücülük vəsiqəsi haqqında ordakı adam kompüterdən işləmək axmaqlıqdı amma burda heç kim şərh yazmır çölə çıxdım bir müddətdir amma indi sakit olmağa çalışıram, kiminləsə problemim varsa, o adamla təkbətək həll edə bilərik.Onurla mənə gəlincə, aramızda heç bir pis söz olmayıb, incidən söz olmayıb. o an dedi ama indi Onurla aramda problem yoxdu.Onur cox qelbli ve her kese yardim emeyi seven insandi.Özü ucun yox Allah rizasi ucun yardim edene tesekkur edirem.Elbette sen çox sakit üzvlərdəndir, yaxşı niyyətli olduğuna şübhəm yoxdur, amma xəbərdarlıqlarınız üçün təşəkkür edirəm, mütləq nəzərə alacağam..

adaizmir
    İştirakçı

Bəli, bəzən güclü parlayıram, bəlkə də o dəqiqə psixologiyamın təsiri, bunlara diqqət yetirməyə çalışıram, zaman-zaman məni düzəldirmiş kimi söhbətlər olur, bu məni əsəbiləşdirir, keçmiş hələ də formadadır. Biraz çölə çıxdım, amma indi sakit olmağa çalışıram və formadakı insanla həll edə bilərik və bu insanla özəl insanlarımızdan həll edə bilərik: aramızda nə pis bir söz vardı və incidici söz bir anlıq bir şeydi, amma aramızda və şərəfimizdə heç bir problem yoxdur, hər kəsə çox mehriban bir ürəklə kömək etməyi sevən Tanrı üçün kömək edən birinə təşəkkür edirəm, özünə görə yox.Təbii ki, sən çox sakit üzvlərdənsən.

Bəli, mən də saçma idim, üzr istəyirəm

BİRDƏ ..

Ufuk mənə heç nə demədi
    Uzun müddətdir görüşməsək də, uşağın heç bir günahı yoxdur, əslində mesajları səhv başa düşmüşəm, ona görə də …………… Hörmətlə.

15 cavab göstərilir - 1-dən 15-ə qədər (cəmi 30)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.