Mason ustanız Əhməd...

> Forumlar > Cafe almancax > Mason ustanız Əhməd...

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    Emosh
    İştirakçı

Düşünürəm ki, bu, dünyanın ən gülməli qəzasıdır ;D

Böyükşəhər Bələdiyyəsi müəssisələrindən biri olan KİPTAş baş menecerinin müavini hörmətli Emin Batur, inşaat sahələrindən birində baş verən gülməli qəzadan bəhs etdi və mason ustasının bu hadisə ilə bağlı yazdığı məktubu rəisinə göndərdi.

Hörmətli inşaat rəhbəri,

İş qəzası hesabatında bir planlama xətası kimi yazdım.
    Bunu yetərincə görmədin və təfərrüatlı izah etməyimi istəmisən. Bu anda xəstəxanaya düşməyimə səbəb olan hadisələr tam olaraq aşağıda təsvir etdiyim kimi oldu.

Bildiyiniz kimi, mən kərpicçiyəm.
    Binanın altıncı mərtəbəsindəki işimi bitirəndə bəzi kərpiclər artmışdı. Təxminən 250 kq hesabladığım bu kərpicləri endirmək lazım idi.

Aşağı düşdüm, bir lülə tapdım, möhkəm bir ip bağladım, altıncı mərtəbəyə qalxdım.
    İpi bir fırlanan çarxdan çəkib ucunu aşağı buraxıram.
    Yenidən aşağı düşdüm və kəndiri lülədəki altıncı mərtəbəyə çəkdim.
    İpin ucunu möhkəm bir yerə bağladım və yenidən qaldırdım.
    Bütün kərpicləri lüləyə doldurdum.

Bağladığım ipin ucunu açıb aşağı endim.

Kəndi açarkən birdən havada oldum.
    Necə tapa bilmirəm? Mənim çəkim təxminən 70 kq. 250 kiloqramlıq barel məni yuxarı çəkərək kəskin şəkildə düşdü.
    Həyəcandan və sürprizdən kəndiri atmağı təsəvvür etmirdim.

Yolun yarısında tam lüllə toqquşduq.
    Bu müddət ərzində sağ iki qabırğamın qırıldığından şübhələnirəm.

Mən yalnız yuxarıda olduğum zaman, iki barmağım iplə fırlanan təkərdə ilişdi.
    Bu zaman barmaqlarım da qırıldı.

Bu vaxt, lülənin yerə dəyən dibi çıxdı, ətrafa səpələnmiş kərpiclər.
    Barel yüngülləşəndə ​​bu dəfə aşağı düşdüm və lülə yuxarı qalxmağa başladı və yarıda yenə lövhə ilə toqquşduq.
    Bu müddətdə sol ayağımın sümük sümüyü sındı.

İpi həyat dəsmalı ilə buraxmağı düşündüm. Başımı qaldıranda boş çəlləyin üz-üzə gəldiyini gördüm.
    Düşünürəm ki, kəllə sümüyümdə belə çat var.

Huşumu itirdim, xəstəxanada gözlərimi açdım. Uca Allahdan bütün bəndələrini bu cür görünməz qəzalardan qorumasını diləyirəm və hörmətlə əllərinizi öpürəm.

Kərpic ustanız Əhməd...

jentzsch2
    İştirakçı

Allah tez şəfa versin.Nə deyim cizgi filmi kimi...

şəvval
    İştirakçı

Bu, həqiqətən gülməli bir qəzadır, amma tutaq ki, qəza idi ;D ;D

2 cavab göstərilir - 1-dən 2-ə qədər (cəmi 2)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.