fuk_18 qardaş mənə kömək edə bilərsən?

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    soyer
    İştirakçı

salam Fuk_18 qardas bir sualım var dediler sən bu məsələdən məlumatlısan və mənə kömək edə bilərsən.Allah xatirinə məlumatın olsa və mənə köməklik etsəz sevinərəm...Həyat yoldaşım alman vətəndaşıdır amma işi yoxdu dövlətdən yardım alır və vəkil tutdu vəkil dedi ki, nəsə nasaz olarsa, mənə köməklik edəcəm.Bilmək istəyirəm ki, rədd olunacaq yoxsa rədd ediləcək. qabaqcadan.Allah hamımıza kömək olsun.Amin.

şən
    İştirakçı

Dostum, eyni sualı da verdim, həmişə məndən sənəd istədi, çünki alman olsam da əmək haqqı iş yeri müqaviləsi, ev kirayəsi, hər şey istəyirdilər. Bu gün görüşməli idim, sənədləri təhvil verdim, heç vaxt heç nə demədim, xüsusən vəkil, məni heç vaxt qarışdırmayın. Bu gün gedib sənədləri verdim və gördüyüm məmur çox yaxşı bir adamdı, sənədlərə baxmadı, istədiyimi dedi. Bir Alman vətəndaşı olmaq üçün ən böyük şansınızdır, yoxsa heç vaxt ilham gətirə bilməzsiniz dedi. Sabah Ankaraya təsdiq göndərirəm, iki həftəlik viza gəlin dedi :))) Panik etməyin, zabitlərin vərdişinə keçin və istədiklərini verin :)

gözləməkdə
    İştirakçı

Sizə deyirəm ki, bir Alman vətəndaşısınız, yalnız böyük bir üstünlüyə sahib olmağınızı istəyirlər.

muratbdr
    İştirakçı

Dostum, eyni sualı da verdim, həmişə məndən sənəd istədi, çünki alman olsam da əmək haqqı iş yeri müqaviləsi, ev kirayəsi, hər şey istəyirdilər. Bu gün görüşməli idim, sənədləri təhvil verdim, heç vaxt heç nə demədim, xüsusən vəkil, məni heç vaxt qarışdırmayın. Bu gün gedib sənədləri verdim və gördüyüm məmur çox yaxşı bir adamdı, sənədlərə baxmadı, istədiyimi dedi. Bir Alman vətəndaşı olmaq üçün ən böyük şansınızdır, yoxsa heç vaxt ilham gətirə bilməzsiniz dedi. Sabah Ankaraya təsdiq göndərirəm, iki həftəlik viza gəlin dedi :))) Panik etməyin, zabitlərin vərdişinə keçin və istədiklərini verin :)

Diqqət edin.Ümid edirəm sənədlərim tezliklə gələcək.

omerumutesen
    İştirakçı

salam Fuk_18 qardas bir sualım var dediler sən bu məsələdən məlumatlısan və mənə kömək edə bilərsən.Allah xatirinə məlumatın olsa və mənə köməklik etsəz sevinərəm...Həyat yoldaşım alman vətəndaşıdır amma işi yoxdu dövlətdən yardım alır və vəkil tutdu vəkil dedi ki, nəsə nasaz olarsa, mənə köməklik edəcəm.Bilmək istəyirəm ki, rədd olunacaq yoxsa rədd ediləcək. qabaqcadan.Allah hamımıza kömək olsun.Amin.

İndi sənə deyirəm, ilk viza müraciətində vəkil tutmağın heç bir faydası yoxdur.Vəkilin qanununuza müdaxilə edə biləcəyi heç bir vəziyyət yoxdur, getməyə çalışarkən ona kömək edə bilər (arvadın qayğısına qalan kimsə olmasa) hər halda sizin)

soyer
    İştirakçı

Vealeykum salam Meri qardasim allah razi olsun menim beynimi rahat etmisiniz inşallah dediyiniz kimi olar ve hec bir sey getmir.Ne vaxta xeber verdiler? Ankaradan gəlişimdən 2 həftədən çox vaxt keçdi, amma yoldaşıma heç bir xəbər gəlmədi? :)

tugce_doerjer
    İştirakçı

Əgər həyat yoldaşınız Almaniya vətəndaşıdırsa, həyat yoldaşınızdan gəlir arayışı tələb etmirlər. İstənilən halda belə, formallıq kimi soruşurlar. Narahat olmayın, vizanız tezliklə veriləcək.

soyer
    İştirakçı

:) :) İnşallah Tuğçe qardaşım indi çox xoşbəxtəm təbiiki uğurların bol olsun ən doğrusunu Rəbbim bilir inşallah tez bir zamanda hamımız özümüzə qovuşarıq.  :)

uğurlar
    İştirakçı

:) :) İnşaallah Tuğçe qardaş, indi çox xoşbəxt idim, əlbətdə uğurlar, Rəbbim ən gözəlini bilir, inşaAllah, hamımız tezliklə çıxacağıq.  :)

SOYER ARVADIM, ALMAN VƏTƏNDAŞI KİRAYƏ MÜQAVİLƏSİ İSTƏYİLDİ, ARVADIMIN MÜSAHİBƏDƏ MÜSAHİBƏ ÜZƏRİNDƏ İŞLƏMƏSİNDƏN ÇOX DÜŞDÜK, Kİ, MƏHKƏMƏ VƏZİYYƏTİ BİRİNƏ DEDİ:

soyer
    İştirakçı

:) :) Buyurun, inşallah, xeyirli olsun, qardaş, Allah rəhmət eləsin, rahat oldum, inşallah, dediyiniz kimi olar... Deməli, vizanı aldınız?

uğurlar
    İştirakçı

:) :) Buyurun, xeyirli olsun qardaş, Allah rəhmət eləsin, rahat oldum, inşallah dediyiniz kimi olar... Deməli, vizanı aldınız?

Məmur dedi ki, yox, təsdiqi sabah göndərəcəm.Ankaraya viza göndərmək üçün nə qədər vaxt lazımdır, bilmirəm. Allah hər kəsə səbr versin.

soyer
    İştirakçı

amin amin inşallah ne vaxt muraciet etmisen? Bəs nə qədər vaxt keçib?

uğurlar
    İştirakçı

ammin aminn inşaAllah nə vaxt müraciət etdiniz? bu nə qədərdir?

05.01.2015 tarixində müraciət etdim.16 gündən sonra sənədlər Almaniyaya gəldi.

soyer
    İştirakçı

13.01.2015-ci il tarixdə müraciət etmişəm, hələ xəbər yoxdur, görək yaxşı gedir, inşallah yaxşı olar. :) Ümid edirəm sizinki ən qısa zamanda gələcək. :)

gözləməkdə
    İştirakçı

Dostlar hele 1 ay da olmayib 84 gun bitirdik:cryla: səbr edin insallah olar.

muratbdr
    İştirakçı

Dostlar hele 1 ay da olmayib 84 gun bitirdik :cryla: səbr edin, olacaq, inşaAllah.

Başa düşmürəm niyə bu qədər uzanır qardas normalda 2 hefteye gelir senedler toplaysan 1 aya gelsin viza.. qanun ve ya mekteb statusu ve s kimi problem var. , həyat yoldaşının vəziyyətinə görə Alman vətəndaşı deyilmi? Bəzi hissələrə baxıram, 4 aydır gözləyənlər var, mənə gülünc görünür, niyə bu qədər uzanır?

15 cavab göstərilir - 1-dən 15-ə qədər (cəmi 19)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.