Sahələrin Almaniyaya gediş tarixi nə qədərdir?

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    cemcakar
    İştirakçı

dostlar, 17 oktyabrda İstanbuldan boş idim, amma kağızım yenə də Almaniyaya getmədi.

fuk_18
    İştirakçı

Almaniyaya göndərib göndərməməyinizi öyrənə biləcəyiniz bir konsulluq var, 3 və ya 4 saat zəng etməyə çalışdıqdan sonra çıxacaqlar, digər sənədləri sizə göndərdik, cavab gözləyirik.

kadir76
    İştirakçı

Bildiyimə görə ən tez 2 həftə ərzində keçəcək və daha uzun çəkib-keçməyəcəyi tamamilə şansdan asılıdır.Forumda izlədiyim qədəriylə 4 gündür gedənlər görmüşəm.Təklif edirəm 2 ayı gözlədin, qalanını fikirləş...  :)

cemcakar
    İştirakçı

BU GÜN MƏKTUBDAN ARVADIMA GƏLƏN DOSTLAR, bundan sonra nə olacaq?

Alles
    İştirakçı

Sizin adınıza sevindim, inşallah hər şey yaxşı olar və bu çətin prosesdən tez bir zamanda keçərsiniz... Amma mən özüm üçün üzülürəm, İstanbul konsulluğundan bir gün fərqlə müraciət etdik, amma heç bir irəliləyiş yoxdur. hələ sənədlərim, hansı dövlət sənindir...

Alles
    İştirakçı

Bu vaxt göndərdikləri məktubda nə istəyirlər? Mənim də buradakı kimi üz-üzə görüşüm var, yoxsa bu sənədləri poçtla göndərdilər? Hansı sənədləri istədilər?

Roye
    İştirakçı

Sənədlərim 3 həftə ərzində getdi... Vizaya gəlincə, həyat yoldaşım sənədləri götürən kimi verildi, mən də 3 gün ərzində aldım...

Alles_für_ediz Mənə elə gəlir ki, gah zəng edir, gah da etmirlər... Həyat yoldaşım sənədləri məmura aparıb dedi ki, onları qoyub gedə bilərsən... Vizam heç bir müsahibəsiz gəlib...

cemcakar
    İştirakçı

Həyat yoldaşım Mönxenqladbaxda yaşayır, məktub bu gün gəldi, ərim əcnəbilər şöbəsinə gedəcək, arvadım keçən həftə sənədləri soruşduqda dedi ki, sənəd lazım deyil, qocadırlar, indi qocalıblar, gəlin görək bir şey istəyirlər, məktubda nə yazılıb.

Roye
    İştirakçı

Məktub gələndə götürməli olduğunuz sənədlər artıq məktubda yazılıb... Bizimki belə idi, yəni həyat yoldaşım məktub aldı, sənədləri hazırlayıb apardı...

Alles
    İştirakçı

Düşünürəm ki, olduğumuz əyalətdə bir sıxlıq var və ya son həftələrdə bir bitki dərmanı var idi, buna görə dövlət idarələri tətildə idi, bəlkə də buna görə deyirəm.

adaizmir
    İştirakçı

Almaniyaya göndərib göndərməməyinizi öyrənə biləcəyiniz bir konsulluq var, 3 və ya 4 saat zəng etməyə çalışdıqdan sonra çıxacaqlar, digər sənədləri sizə göndərdik, cavab gözləyirik.

Avangardın həyat yoldaşı normalda rathausa təzyiq etməli deyilmi?

fuk_18
    İştirakçı

Sənədlər artıq gəlmiş olsaydı belə, prosesi uzada bilərdi, insanlar olduqları üçün xaricilərin ofisi mənfi reaksiya göstərə bilərdi, amma nəticədə sənədlər gəldi

Alles
    İştirakçı

Bu gün 35 gündür, amma sənədlərimdən hələ bir səs gəlmir

Sənədlər artıq gəlmiş olsaydı belə, prosesi uzada bilərdi, insanlar olduqları üçün xaricilərin ofisi mənfi reaksiya göstərə bilərdi, amma nəticədə sənədlər gəldi

Bizi də narahat edirik ki, əcnəbilərin ofisinin qapısını döyməyə başlayaq, yoxsa əks nəticə verəcək! Buradan konsulluğa zəng etsəm, deyəcəklər ki, sənədləri göndərmişik... Hansı yolu tövsiyə edərdiniz? Gözləməkdən başqa!

fuk_18
    İştirakçı

İndiyə qədər bir ziyarət yoxdursa, deyirəm indi xaricilərin ofisinə başlayın, vizaları tətilə getmədən əvvəl təsdiqləməlidirlər, yoxsa gələn il yenidən qalacaq.

9289
    İştirakçı

Mən də 27 noyabrda Ankaradaydım. :( Maraqlıdır, sənədlərin qəbuluna nə qədər vaxt lazımdır???

cemcakar
    İştirakçı

Ötən ay 1-də müraciət etdim, 17-də gəldi.

15 cavab göstərilir - 1-dən 15-ə qədər (cəmi 20)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.