Almaniyadan Türkiyəyə çatdırılma haqqında.

> Forumlar > Almaniya və digər Avropa ölkələri üzrə ümumi bölmə > Almaniyadan Türkiyəyə çatdırılma haqqında.

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    Kılıçarslan
    İştirakçı

Salam Dostlar,

Nənəmin ölümü üzündən yaşayış kartı müraciətindən sonra Türkiyəyə gəlməli oldum. Həyat yoldaşına yaşayış vəsiqəsini almaq üçün etibarnamə verdim və o, yaşayış kartını aldıqdan sonra 18 mart tarixində Deutsche Post ilə mənə göndərdi. Ancaq yük hələ gəlməyib. İzləmə nömrəsinə baxıram və PTT sistemində keçiddə olduğu görünür. Deutsche Post-a zəng etdikdə yükün 21.03.2019 tarixində göndərildiyi bildirilir. Sizcə yük itkisi ehtimalı varmı? Sabah konsulluğa gedirəmsə, itirilmiş yaşayış kartı üçün müraciət edərək müvəqqəti səyahət sənədi ala bilərəmmi? Bu səyahət sənədini eyni gündə verirlər? Başqa sənəd gətirməliyəm? Kömək üçün əvvəlcədən təşəkkür edirəm.

KaLpSiz
    İştirakçı

Bir paket göndərdim və 35-40 gün çəkdi. Əgər belə bir vacib məsələdə pul almaqdan çəkinməsəydiniz və UPS ekspresinə göndərsəydiniz, orda çalışdığım 24 saat ərzində sizə çatacaqdı və eyni şeyi bilirəm. Təyyarə ilə silah. Göndərirlər

Kılıçarslan
    İştirakçı

Bir paket göndərdim və 35-40 gün çəkdi. Əgər belə bir vacib məsələdə pul almaqdan çəkinməsəydiniz və UPS ekspresinə göndərsəydiniz, orda çalışdığım 24 saat ərzində sizə çatacaqdı və eyni şeyi bilirəm. Təyyarə ilə silah. Göndərirlər

Təəssüf ki, onu ups vasitəsilə göndərməsini dedim, lakin Deutsche Post rəsmisi bunun 8 günə gedəcəyini deyəndə oradan göndərdi. İnşallah yükün itmək şansı yoxdur. 

nəsibi
    İştirakçı

Təəssüf ki, onu ups vasitəsilə göndərməsini dedim, lakin Deutsche Post rəsmisi bunun 8 günə gedəcəyini deyəndə oradan göndərdi. İnşallah yükün itmək şansı yoxdur.

Kaş ki pulu geri qaytarsaydınız bir az daha gözləsəydiniz, düşünürəm ki, bəzi hallarda 8 gün yazılıb, ancaq maksimum 2 həftəyə çata bilər. Həyat yoldaşım mənə sənədlər göndərdi və mən 13 gün ərzində aldım.

Kılıçarslan
    İştirakçı

Kaş ki pulu geri qaytarsaydınız bir az daha gözləsəydiniz, düşünürəm ki, bəzi hallarda 8 gün yazılıb, ancaq maksimum 2 həftəyə çata bilər. Həyat yoldaşım mənə sənədlər göndərdi və mən 13 gün ərzində aldım.

Yük 28 gün sonra gəldi :)

AlmanyaFatihi
    İştirakçı

3 və ya 4 dəfə yük göndərdim və aldım. Ümumiyyətlə, Almaniyadan gələnlər 1.5 ilə 2 həftə çəkirlər. 1 həftə Türkiyədəndir. Qarşı tərəfin şəhərinə və tətillərinə görə uzadıla bilər.

Bivens
    İştirakçı

Almaniyadan Türkiyəyə yük daşınması iki ölkə arasında malların daşınmasını nəzərdə tutur. Müxtəlif logistika şirkətləri yüklərin daşınmasını asanlaşdırmaq, səmərəli çatdırılma və beynəlxalq ticarət üçün gömrük qaydalarına uyğunluğu təmin etmək üçün hava, dəniz və quru daşımaları kimi xidmətlər təklif edir..

6 cavab göstərilir - 1-dən 6-ə qədər (cəmi 6)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.