Ayrı yaşayın kömək edin..

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    123
    İştirakçı

Salam. Mən Almaniyaya 2021-ci ilin iyul ayında ailə birləşməsi vizası ilə gəldim. Yaşayış kartımı sentyabr ayında almışam. 3 illik seans verdilər. Həyat yoldaşımla ciddi münaqişəm var və o, öz evindən çıxıb. Mən də bu gün evə getdim. Sessiyadan 10-11 ay keçib. Mən hələ dil məktəbinə getməmişəm, amma 10 aylıq vollzeitim və müddətsiz əmək müqaviləm var. Ayrı-ayrı yerlərdə qalmağın bizim üçün nə qədər əlverişsiz olduğunu mənə bildirin. Çox sağ ol

yeniceri57
    İştirakçı

Salam. Mən Almaniyaya 2021-ci ilin iyul ayında ailə birləşməsi vizası ilə gəldim. Yaşayış kartımı sentyabr ayında almışam. 3 illik seans verdilər. Həyat yoldaşımla ciddi münaqişəm var və o, öz evindən çıxıb. Mən də bu gün evə getdim. Sessiyadan 10-11 ay keçib. Mən hələ dil məktəbinə getməmişəm, amma 10 aylıq vollzeitim və müddətsiz əmək müqaviləm var. Ayrı-ayrı yerlərdə qalmağın bizim üçün nə qədər əlverişsiz olduğunu mənə bildirin. Çox sağ ol

Normalda 2 il evli qalmaq lazımdır. Ancaq qeyri-müəyyən bir işiniz varsa, düşünürəm ki, hər şey dəyişir. İnşallah bilən dost cavab verər. Amma arvadının dediyi ilə onu geri göndərəcəkləri ehtimalı var. Ona görə də sırf sizi bezdirmək üçün sizdən şikayət etsə, qorxuram ki, geri göndəriləcəksiniz. Amma arvadınla anlaş və 2 il sus.

123
    İştirakçı

Sadəcə məndən uzaq dur deyir. Halbuki onun dediklərini etdim çox dəyişdi. Onun şikayət edəcəyini düşünmürəm. Amma seansım itiriləcəyi üçün stressdən yaralar qalmağa başladı.

yeniceri57
    İştirakçı

Mənə deyin, mən qanun məqaləsi tapdım.

Ər-arvadın yaşayış icazəsi (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Nikahla bağlı yaşayış icazəsi nikahın pozulması ilə başa çatır. (Ayrı yaşayış və ya boşanma halında)
    • Ən azı 3 illik qanuni nikahdan sonra müstəqil yaşayış mümkündür. Bu müddət yaşayış icazəsi verildiyi gündən hesablanır.

Ər-arvadın yaşayış icazəsi aşağıdakı xüsusi hallarda verilir (keçid dövrü)
    • Eyni işəgötürəndə 1 il işləmək və əmək müqaviləsini uzatmaq imkanı (minimum 451 € sığortalı iş).
    • Fövqəladə hallar (sənədləşdirilmiş məişət zorakılığı və s.),
    • Alman vətəndaşlığı olan bir uşağın olması,
    • Həyat yoldaşının ölümü.

Sizin vəziyyətinizdə 10 aylıq təhsil müddətiniz var. dişlərini bir az daha sik. 1 ildən sonra müstəqil yaşayış hüququnuz olacaq.

Monte Cristo qrafı
    İştirakçı

Hamımızın eyni problemləri var, onlar insanlıqdan kənarlaşdırılıb, Almaniyada rəsmi olaraq yaşayırlar

123
    İştirakçı

Mənə deyin, mən qanun məqaləsi tapdım.

Ər-arvadın yaşayış icazəsi (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Nikahla bağlı yaşayış icazəsi nikahın pozulması ilə başa çatır. (Ayrı yaşayış və ya boşanma halında)
    • Ən azı 3 illik qanuni nikahdan sonra müstəqil yaşayış mümkündür. Bu müddət yaşayış icazəsi verildiyi gündən hesablanır.

Ər-arvadın yaşayış icazəsi aşağıdakı xüsusi hallarda verilir (keçid dövrü)
    • Eyni işəgötürəndə 1 il işləmək və əmək müqaviləsini uzatmaq imkanı (minimum 451 € sığortalı iş).
    • Fövqəladə hallar (sənədləşdirilmiş məişət zorakılığı və s.),
    • Alman vətəndaşlığı olan bir uşağın olması,
    • Həyat yoldaşının ölümü.

Sizin vəziyyətinizdə 10 aylıq təhsil müddətiniz var. dişlərini bir az daha sik. 1 ildən sonra müstəqil yaşayış hüququnuz olacaq.

Yəni başqa ünvanda olmağımın fərqi yoxdur, demək istəyirsiniz ki, 2 ay daha işləsəm, müstəqil yaşayış icazəsi ala bilərəm?

leowoman
    İştirakçı

Həyat yoldaşınızdan müstəqil yaşayış icazəsi almaq üçün həyat yoldaşınız Almaniya vətəndaşıdırsa 2 il, Türkiyə vətəndaşıdırsa 3 il eyni evdə yaşamış olmalısınız. Bu müddət başa çatmamış ayrı evlərə köçmüsünüzsə, təəssüf ki, burada yaşayış hüququnuzu itirəcəksiniz. Qeyri-müəyyən voll Zeit işinə sahib olmaq həyat yoldaşınız Almaniya vətəndaşıdırsa 2 il, Türkiyə vətəndaşıdırsa 3 il eyni evdə yaşadıqdan sonra sizə müstəqil yaşayış yeri təmin edə bilər.

KaLpSiz
    İştirakçı

Salam hər şey sizin əleyhinizə görünür tək qayğınız dövlətdən heç bir köməklik deyil. İşinizə davam etməyin. Boşanma onsuz da cəmi 2 yen davam edir.1 il ayrı qalsanız, son tarix 1 il olsa, daha 2 il burada olacaqsınız. Yetər ki, evsiz qalmayasan.

7 cavab göstərilir - 1-dən 7-ə qədər (cəmi 7)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.