Daimi yaşayış yerinin olmamasının mənfi təsirləri “Niederlassungserlaubnis”

> Forumlar > Almaniyada Biznes və İş Həyatı > Daimi yaşayış yerinin olmamasının mənfi təsirləri “Niederlassungserlaubnis”

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    İstanbul
    İştirakçı

Salam dostlar, hər kəsə salamlar

Almaniyaya gəlməyimdən 20 ay keçdi və ilk gəldiyimdən 1 il sonra sessiyamı 2 il uzatdılar. Bu vaxt inteqrasiya kursu + vətəndaşlıq imtahanı verdim / bitirdim.
    Eşitdim ki, yaşayış icazəm müddətsiz olmadığı üçün həm bank işində (kredit kartı almaq – kredit götürmək), həm də iş tapmaqda problemlər ola bilər. (Onlar qeyri-müəyyən seanslara üstünlük verirlər)
    Başqa bir iş üçün bir iş buraxdığımızda və icazə istəmiş kimi bir şey eşitdim mi? Bu və ya digər məsələlərlə dostlaşdınızmı?

Bu mövzuda bilik / təcrübə sahibi olan dostların şərhlərini istərdim.

Bütün Almanx ailəsinə salamlar.

yeniceri57
    İştirakçı

aleykumselam qardaşım.

Əvvəlcə bankla bağlı yaşadıqlarımı yazım. Başladım, müddet həyat yoldaşımla ümumi bank hesabından istifadə etdik və sonra iş yeri unfristet vetragi verəndə bankdan hesabımı açdım. hər şeydən əvvəl ev hadisəsinə girdim. Ev krediti götürəcəyimi düşünürdüm, banka getdik, çünki iclasım 2020-ci ilə qədər idi, heç bir bank ev krediti istəmirdi. vermədilər. Sessiya müddəti qeyri-müəyyən olduqda, gəlməyi və ya başqa bir şeyi qaçırmamaq üçün çox rabat istifadə etdiklərini söylədilər. sonra normal bir borc almağa çalışdım. bu dəfə hesabımı geri qaytara biləcəyim maksimum məbləğlə, sessiyanın son ayına qədər etibarlı hesab etdilər. Məsələn, sessiyanın 2017-ci ilin ikinci ayında bitəcəyini düşünək. Ayrıca 2 avroya ehtiyacınız var. Nə qədər hissə-hissə geri ödəyə bilərsiniz 1000. Heç bir çətinlik çəkə bilməzsiniz. ancaq ayda 250 avro ödəyə bilərəm desən targo, sparda, sparkasse, barclays qəbul etmə. Aylıq 100 ödəməlisən. Əlbəttə ki, faiz dərəcələri ən yüksəkdir. Check250 adlı bir sayt var. Angebots sizə ən aşağı faizli kreditləri tapır. Təəssüf ki, sabit yaşayış kartı olanlar oradakı qiymətlərdən faydalana bilmirlər. Başqa sözlə desək, hələ nəfəssiz olsanız da, məcburi iclas müddətsiz olmalıdır, əlbəttə ki, bu uzunmüddətli borc üçün. Nə etdim, maşın almağa getdim, qalereyaya getdim, istədiyim avtomobili 24% -lə aldım. Ən məntiqli olaraq bu gəldi.
    Bir dostumun mənə tövsiyə etdiyi bir kredit kartı aldım. Mənim üçün çox yaxşı işləyirdi. İstəsəniz müraciət edə bilərsiniz. 1000 limitdən başlayırlar.
    1 ilində biznes mübadiləsi nöqtəsində qanuni olaraq istifadə etmək istəyirsinizsə, ən az 4 həftə əvvəlcədən bildirməlisiniz. Bu sessiya olub-olmaması eyni. xüsusi bir icazə tələb etməli deyilsiniz.

İstanbul
    İştirakçı

Yenə salamlayıram,

Uzun və təsviri məqalə üçün yeniceri57 qardaşına təşəkkür edirəm. Dediklərini diqqətlə oxudum. Başqa sözlə, sessiya məhdud deyilsə, ya faiz dərəcələrini yüksək tuturlar, ya da taksit müddətlərini azaldırlar. Yəni hələlik bu vəziyyətdə olmağımız maddi cəhətdən onların xeyrinə işləyir. Narahat deyilsinizsə, bu kredit kartının adını paylaşa bilərsinizmi?

Mənim də ikili vətəndaşım var, onda 3 ili bitirmədən iclasın məhdudlaşdırılmasına çalışacağam. Nəticədə, inteqrasiya əsasında tələb olunan hər şeyi tamamladım.
    Onların iradəsini düşünmürəm, amma bir şans alacağam.

Cavabınız üçün bir daha təşəkkür edirik.
    Salamlar və ən xoş arzularla…

yeniceri57
    İştirakçı

tam olaraq

Bunlar sağlam insanlardır. Daha əvvəl çox zərər görmüşük. Bura bir kredit buraxdıq. İndi bu bizim üçün baş verir.
    B1 sənədimi aldığımda, biz ausländerbehorde istədi. deyə soruşdu. sessiyanın vaxtını gözləməyiniz lazım olduğunu söylədi. Buna görə də onlar sübut etmədilər. ancaq vəziyyətinizi fərqli bir şəkildə soruşmaq lazımdır.

salamatlıqla

KaLpSiz
    İştirakçı

27 ayda bir nümunə var Mən daha çox seansa sahib oldum XnumX 5 bir illik kredit vermək istəyirdi amma 19.000 avroya 31.000 geri ödəməyəcək, amma bir şoufanı yox, amma qeydiniz azdır 4 ildirim 7.500 avro məhdud kredit kartı sizə 11.35 Mən xNUMX-12.500 gün pul gəlirini 24 ödənişi aldım və 24 avro faizini aldım 12.500 ayı üçün müraciət etdiyim 4 ayı üçün müraciət etdiyim illik kredit hesabı bank hesabı sessiyasında kredit xəttiNNXX aldım və 5 avro faizləri ən yüksək avroya sahib olan ayın ayıdır. Sparkasse. 13.177 avroyu 677 avro faizini verəcəyimi öz bankımdan almamışam. Digər dostlar dediyim kimi, mənim məsləhətim, check548-dan gözəl bir kredit əldə etməkdir. Məndən mənə Targo bankından kredit almamaq məsləhət görürəm. Mən artıq uzunmüddətli kreditlə üzləşirəm, ancaq dünən. Mən qeyri-müəyyən müddətə müraciət etdim və indefinantam. Gəlir gəlirləri

4 cavab göstərilir - 1-dən 4-ə qədər (cəmi 4)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.